Maraton Warszawski 2005
18.9.2005

216Maraton Warszawski należy do najstarszych imprez sportowych we naszym kraju – odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Trasa 27 już maratonu prowadziła m.in. przez Trakt Królewski, Starówkę i ulicę Marszałkowską, z metą na Podzamczu. W tym roku w maratonie uczestniczyła rekordowa liczba prawie 2500 osób. Do startu w 27 Maratonie Warszawskim zgłosiły się zawodnicy z 6 kontynentów i 30 krajów. Najwięcej wystartowało zawodników z Polski, drudzy w kolejności byli biegacze z Niemiec i z Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele najbardziej odległych zakątków świata przybyli z Australii, Kanady, Panamy i Japonii. 

Warszawski Festiwal biegowy to nie tylko maraton. W ciągu trzech wrześniowych dni odbyło się też wiele ciekawych imprez towarzyszących m.in. wieczór z gwiazdami, sztafeta maratońska Ekiden, Pasta Party oraz konkurs dla młodzieży szkolnej wyłaniający Mistrza Kibicowania. Wydarzenia te miały zarówno charakter sportowy, jak i rozrywkowy.

Ważnym elementem maratonu była  prowadzona przez Instytut Kardiologii z Anina akcja promująca zdrowy styl życia. Zawodnicy i kibice mogli miedzy innymi zmierzyć sobie ciśnienie krwi i puls.