Czy możesz zaufać swojemu ciśnieniomierzowi?
24.2.2010

dailymail-1_200x97

Kto powiedział, że nie możesz wierzyć we wszystko co można przeczytać w gazetach? Może pamiętasz recenzję ciśnieniomierza krwi opisaną przez Daily Mail w 2006 roku. Ponownie Daily Mail przeprowadziło ocenę, tym razem nowszej wersji ciśnieniomierza UA-767plus30 i firma AND uzyskała najlepszy wynik z oceną 9/10.

 

dailymail_2_318x348

Do testu wybrano 8 modeli ciśnieniomierzy sześciu różnych producentów, które były testowane na jednym i tym samym pacjencie przez prof. Avijit Lahiri – Dyrektora Medycznego British Cardiac Research Trust.

Opinie pacjentów na temat prostego wyglądu ciśnieniomierza rekompensuje raport, w którym pacjenci wskazywali na łatwość użycia i jej nadrzędne znaczenie dla użytkownika. Pacjenci dostrzegli również korzyści płynące z odczytu średniej wartości pomiarów.

Werdykt lekarza potwierdził jego zadowolenie z dokładności wskazań pomiarów przeprowadzonych ciśnieniomierzem UA-767plus30, który posiada walidację kliniczną A/A a także korzyści płynące z  możliwości odczytu średniej wartości dokonanych pomiarów.

 

Lekarze wyraźnie uznają potrzebę korzystania z tylko klinicznie przebadanych ciśnieniomierzy krwi i starają się aby ten przekaz trafił również do użytkowników domowych. Daily Mail przyczyniło się do wsparcia tej akcji.

Ten artykuł dał także cenne wskazówki dla użytkowników domowych w jaki sposób przeprowadzić  pomiar ciśnienia krwi aby uzyskać dokładne wyniki, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu pozycji ciała, warunków zewnętrznych, przyjmowania pokarmów i picia kawy a także palenia papierosów. Te i inne czynniki mają znaczący wpływ na każdy dokonany pomiar, dlatego tak duże znaczenie ma analiza średniej wartości dokonanych pomiarów.

 

Niestety możesz mieć problemy ze znalezieniem artykułu w Daily Mail, ale możesz przeczytać podsumowanie na stronie http://www.dailymail.co.uk/health.