IHB – identyfikator nieregularnego pulsu

drukuj

Firma Diagnosis jako jedyna na rynku polskim zaproponowała swoim Klientom elektroniczne aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, wyposażone w unikalny system IHB – Irregular Heartbeat Indicator.

 

System  ten umożliwia pacjentowi uzyskanie wiarygodnego pomiaru ciśnienia przy występującym nieregularnym pulsie dzięki możliwości identyfikacji występowania ewentualnych zaburzeń rytmu serca  i wykluczeniu wyników błędnych. Wynik pomiaru podczas, którego wystąpił nieregularny puls może być błędny. W takim przypadku, wykonany przez pacjenta kolejny pomiar , w trakcie którego oraz po jego zakończeniu nie pojawi się wskaźnik informujący o nieregularnym pulsie, można uznać za wiarygodny a wynik pomiaru za prawidłowy. W przypadku, kiedy znak informujący o występowaniu nieregularnego pulsu będzie pojawiał się często, co będzie utrudniało lub uniemożliwi pacjentowi dokonanie wiarygodnego pomiaru, należy skonsultować się bezzwłocznie z lekarzem.

Aparaty A&D wyprodukowane w oparciu o tą nowoczesną technologię zdobył już duże uznanie wśród lekarzy i ich pacjentów. 

UWAGA: Nie należy ignorować występujących zaburzeń rytmu serca, które mogą być objawem poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego lub innych schorzeń ogólnoustrojowych.