Cera trądzikowa a solarium

Cera trądzikowa a solarium

Osoby walczące z trądzikiem szukają różnych metod na zwalczenie zmian skórnych. W opinii wielu z nich istnieje przekonanie, że solarium pomaga w pielęgnacji cery trądzikowej. Czy faktycznie tak jest, że solarium pomaga w leczeniu trądziku? Sprawdź, czy pozytywny wpływ solarium na trądzik jest mitem czy faktem!

Trądzik – leczenie

Trądzik jest zmorą nie tylko młodych, ale i dorosłych. Nadmierne rogowacenie, zbyt duża ilość sebum, zatkane pory i kanały gruczołów łojowych. Tworzące się zmiany skórne mogą być nie tylko wstydliwym problemem obecnie, ale również ciężką do usunięcia blizną w przyszłości. Dlatego aby uporać się z trądzikiem, należy działać rozważnie, cierpliwie i systematycznie. Walka może być wymagająca i długa, ale z pewnością okaże się skuteczna, jeśli użyjesz odpowiednich środków. Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi pielęgnacyjne mające pomóc cerze trądzikowej muszą być przemyślane i najlepiej skonsultowane je również ze specjalistą. Dermatolog doskonale wie, jakie procesy zachodzą w twojej skórze i organizmie, dlatego też nie warto działać na własną rękę.

Solarium a trądzik: czy faktycznie pomaga?

Osoby walczące z trądzikiem poszukują pomocy w wielu miejscach. Chcą pozbyć się zmian skórnych jak najszybciej, dlatego też często decydują się na zabiegi bądź kosmetyki, o których działania niewiele wiedzą, ale ufają im, gdyż w powszechnej opinii pomagają. Wśród takich „złotych rad” można również natknąć się na to, że solarium pomaga w leczeniu trądziku. Czy jest to prawda? Otóż nie do końca. Przede wszystkim należy podkreślić, że promienie UV wysuszają cerę. Na pierwszy rzut oka jest to dobre działanie dla cery trądzikowej, gdyż zmniejsza zmiany skórne i niweluje nadmierne wydzielanie sebum. Jest to jednak działanie chwilowe, gdyż przesuszone gruczoły łojowe reagują wzmożoną aktywnością i zaczynają produkcję sebum w jeszcze większej ilości… Dodatkowo, opalanie w solarium przyśpiesza rogowacenie naskórka, co prowadzi do powstawania jeszcze większej ilości zmian skórnych. Dlatego też należy pamiętać, że solarium tylko krótkotrwale pomaga polepszyć kondycję skóry. Podczas nadmiernego opalania zanieczyszczenia będące na jej powierzchni będą wynikać jeszcze głębiej. Mogą tworzyć się również przebarwienia i zaczerwienienia, które w przyszłości będą trudne do usunięcia. Warto również podkreślić, że solarium prowadzi do pogrubienia warstwy rogowej naskórka, także przy ujściu gruczołów łojowych, co ostatecznie nasila powstawanie zmian trądzikowych.

Solarium a trądzik: nie tylko szkodzi – może być niebezpieczne!

Warto podkreślić, że trądzik bardzo często leczony jest przez specjalistów. Dermatolog zleca antybiotykoterapię, która nierzadko wyklucza korzystanie z solarium. Leki stosowane w celu złagodzenia zmian skórnych mogą nie tylko nasilać występowanie trądziku, ale również dodatkowo powodować powstawanie plam i zaczerwienień. Dlatego też zawsze należy skonsultować z lekarzem, czy korzystanie z solarium w twoim przypadku będzie pomocne w leczeniu, czy też nie.