3 zabiegi kosmetyczne na trądzik

3 zabiegi kosmetyczne na trądzik

Trądzik to bardzo wymagająca choroba. Liczy się w niej systematyczność, cierpliwość i czas. Niestety walka ta nie jest krótka i często trwa kilkanaście miesięcy bądź nawet kilka lat. Aby przyśpieszyć proces i pomóc swojej skórze skorzystaj z tych 3 sposobów – zabiegi kosmetyczne na trądzik to sprawdzona metoda walki z nim.
Zabiegi kosmetyczne pomagają skutecznie poprawić kondycję skóry. Warto udać się do specjalisty, który doskonale wie co robi, a także, co ważniejsze, zna potrzeby twojej skóry. Osoby mające cerę trądzikową powinny korzystać z pomocy specjalisty, gdyż bardzo często samodzielna pielęgnacja jest nieumiejętna, co procentuje nasileniem objawów i pogorszeniem stanu skóry. Gabinety kosmetyczne mają szeroką ofertę zabiegów specjalistycznych dedykowanych właśnie dla cery trądzikowej. Oto 3 zabiegi kosmetyczne, które poprawią kondycję twojej skóry i zmniejszą zmiany skórne.

  1. Peeling kawitacyjny

Ten zabieg sprawdzi się u każdej osoby borykającej się z trądzikiem, gdyż w bezpieczny sposób oczyści skórę. To alternatywa do oczyszczania manualnego, które nie jest za dobrym rozwiązaniem w walce z trądzikiem – w drastyczny dla skóry sposób usuwa tylko objawy nie zwracając uwagi na przyczyny powstawania tych zmian skórnych. Peeling kawitacyjny usuwa martwy naskórek i zalegające zanieczyszczenia bez efektów ubocznych takich jak zaczerwienienia, podrażnienia czy nawet blizny. Polega na tym, że do wilgotnej skóry przykładane jest urządzenie wytwarzające fale dźwiękowe. Pod wpływem drgań martwe komórki są usuwane, a nowy naskórek jest pozbawiony nadmiaru sebum. Oprócz tego usuwa również zaskórniki i inne zanieczyszczenia, dzięki czemu skóra odzyskuje blask. Peeling kawitacyjny to również wstęp do stosowania wielu innych zabiegów. Takie usunięcie martwego naskórka jest idealne przed np. działaniem kwasami czy  nawilżaniem. Dzięki temu skóra lepiej przyjmie substancje, a efekt będzie bliższy oczekiwanego!

  1. Mikrodermabrazja

To zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu skóry. W tym celu wykorzystuje się głowicę diamentową, która pozwala na ścieranie skóry – warstwa po warstwie. Ilość naskórka, której należy się pozbyć kosmetyczka ustala indywidualnie. To zabieg bezbolesny i krótki, które największe efekty przynosi wykonywany w cyklach np. 5 zabiegów, w odstępach co dwa tygodnie. Zabieg usuwa zaskórniki, łojotok, przebarwienia, rozszerzone pory czy też blizny potrądzikowe. Oczyszczona i zregenerowana skóra to także wstęp do dalszych zabiegów – kwasami czy też zabiegów laserowych. Warto jednak podkreślić, że mikrodermabrazja nie będzie odpowiednia dla osób z trądzikiem różowatym, czy też trądzikiem krostkowym, ropowiczym. Wtedy taki zabieg nie tylko podrażni skórę, ale również nasili objawy.

  1. Zabiegi z kwasami

Zabiegi z kwasami będą odpowiednie dla osób z cerą trądzikową, gdyż dogłębnie ją oczyszczają, zwalczają wypryski, wygładzają skórę umożliwiając dalsze odżywianie. Najbardziej znane kwasy na trądzik to kwas azelainowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy i salicylowy. Kwasy natychmiastowo wnikają w skórę, co sprawia, że już po pierwszy zabiegu widać znaczną poprawę skóry. Aby efekt był jak najlepszy należy wykonać 5 zabiegów, w cotygodniowych odstępach. Warto wykonywać takie kuracje jesienią i na wiosnę, gdyż nie można po nich wystawiać skóry na słońce. Obecnie na rynku kwasy są ogólnodostępne, jednak należy pamiętać o ich bardzo silnym działaniu – najlepiej zabiegi wykonywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Kwasy są bardzo dobre na cerę trądzikową, jednak upragnione efekty przynoszą tylko wtedy, gdy nakłada je specjalista.