Telekonsultacje, czyli troska o zdrowie na miarę XXI wieku

Telekonsultacje, czyli troska o zdrowie na miarę XXI wieku

 

Diagnoza nie musi być związana z długimi wędrówkami od lekarza do lekarza, a leczenie z częstymi odwiedzinami gabinetów specjalistów. Jak to możliwe? Wystarczy skorzystać z telekonsultacji, czyli konsultacji na odległość bez konieczności wychodzenia z domu.

Produkt, który może Cię zainteresować: Rejestrator EKG Istel HR-2000
Bezprzewodowa komunikacja Bluetooth 4.0 Low energy Rejestrator EKG z sze Wykrycie sygnału EKG poprzez przyłożenie urządzenia do klatki piersiowej Elektrody Możliwość ustawienia czułości i częstotliwości pomiarowej Łatwy w obs Do użytku domowego i profesjonalnego Zasilanie 2×1,5V baterie LR03(AAA)...

Możliwości medycyny są zdumiewające!

Jeszcze niedawno medycyna na odległość była dostępna tylko na potrzeby wojska bądź NASA. Jednak od lat 90. ubiegłego wieku nastąpił jej stopniowy rozwój i obecnie telemedycyna przeżywa prawdziwy rozkwit. Usługi medyczne świadczone poprzez specjalistyczne urządzenia czy aplikacje medyczne pomagają już chorym na całym świecie. Ta gałąź medycyny rozwijałaby się zdecydowanie szybciej, gdyby tylko NFZ refundował w pełni te usługi – powszechność byłaby wtedy zdecydowanie większa. Jednak już teraz operatorzy telefonii komórkowych, dostawcy i producenci realizują wiele projektów pilotażowych, które w niedalekiej przyszłości pomogą jeszcze lepiej diagnozować, leczyć i prowadzić działania profilaktyczne.

Aplikacja ISTEL ECG
Produkt, który może Cię zainteresować: Aplikacja ISTEL ECG
Dzięki aplikacji Istel ECG oraz przenośnemu rejestratorowi Istel HR-2000 szybko i w łatwy spos Główne funkcje aplikacji: - wyświetlanie elektrycznej czynności mięśnia sercowego z urządzenia Istel HR - historia pomiarów - wbudowana przeglądarka wyników wyświetlająca zapis z sześciu odprowadzeń ko - konfigurowanie parametrów pracy urządzenia Istel HR-2000 - eksport pomiaru do pliku pdf - udostępnianie pomiaru   Aplikacje Istel ECG do rejestratora Istel HR-2000...

Telekonsultacje, czyli lekarz „na wyciągnięcie ręki”

Telemedycyna daje ogromne możliwości. Dzięki niej odbywają się telekonsultacje, czyli konsultacje ze specjalistami na odległość. Dlaczego jest to ważne i pomocne? W dobie tak wielu chorób, nierzadko niemożliwy jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem. Dlatego też, jest to świetne rozwiązanie, które umożliwia nawet telekonsultacje z lekarzami oddalonymi o setki czy tysiące kilometrów. Ponadto, telekonsultacje wykorzystywane są do diagnostyki pacjenta. Wystarczy przesłać dane takie jak: wynik EKG, wyniki badań laboratoryjnych, masę ciała, poziom glukozy we krwi czy też ciśnienia tętniczego. Umożliwia to szybką interpretację wyników i uzyskanie rzetelnej diagnozy bez wychodzenia z domu. Telekonsultacje to również możliwość uzyskania pomocy w czasie rzeczywistym, np. podczas operacji kardiochirurgicznych i przesyłania obrazu wideo pola operacyjnego. To niewątpliwe ułatwienie umożliwiające szybką reakcję. Telekonsultacje są również potrzebne w sytuacjach kryzysowych, np. podczas udzielania pomocy choremu w karetce. Dzięki zdalnemu rejestratorowi EKG możliwe jest udostępnienie wyniku do zdalnego centrum zdrowia i uzyskanie w ten sposób szybkiej pomocy.

 

Telemedycyna – nowy wymiar leczenia

Zdalne usługi medyczne, w tym telekonsultacje to nowoczesny wymiar medycyny. Świadczenie usług w taki sposób umożliwia diagnozę i leczenie chorych w bardzo ciężkim stanie, np. takich, którzy są obłożnie chorzy. To umożliwia komfortowe udzielenie pomocy, zarówno dla lekarza, jak i chorego. Taki wymiar leczenia jest również sporym ułatwieniem dla terenów czy ośrodków niewyposażonych w profesjonalny sprzęt bądź lekarzy o danej specjalizacji. Telekonsultacje to również fachowa pomoc, np. w rehabilitacji. Specjalista może prowadzić zajęcia na odległość, tym samym pomagając choremu w leczeniu. Jest wiele możliwości, jakie daje telemedycyna, a jej rozwój zapewnia coraz wyższą jakość usług medycznych.