Bezpłatne Badania Profilaktyczne w Białymstoku
Zapraszamy mieszkańców Białegostoku i okolic do skorzystania z bezpłatnych badań w dniu 21 maja 2023 na Rynku Kościuszki w Białymstoku, w godzinach 11:00-15:00.
Można skorzystać z następujących badań:
  • Pomiar glukozy
  • Pomiar ciśnienia tętniczego
  • Badanie EKG
Badania profilaktyczne warto wykonywać niezależnie od wieku. Zachorowalność na choroby cywilizacyjne z roku na rok jest coraz wyższa. Choroby układu krążenia to bez wątpienia numer 1 spośród wszystkich chorób cywilizacyjnych. To szeroka grupa schorzeń, z których najgroźniejszymi są nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zawał serca, zaburzenia lipidowe, arytmie. Równie niebezpieczna jest cukrzyca typu 2, która przez długi czas potrafi nie dawać żadnych objawów.
Wśród przyczyn rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych wymienia się: niedostatek ruchu, palenie papierosów, złą dietę, stres, nadwagę i otyłość, podwyższone ciśnienie tętnicze, zbyt wysoki poziom cholesterolu (frakcja LDL) i trójglicerydów we krwi.
Wydarzenie organizowane przez Klinikę Chorób Węwnętrznych i Hipertensjologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, we współpracy z firmą Diagnosis, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku.