Cukrzyca a zajście w ciążę. Ciąża u kobiet z cukrzycą.
23.11.2016

Cukrzyca a zajście w ciążę

Myślicie o powiększeniu rodziny? Jeśli chorujesz na cukrzycę, to koniecznie sprawdź, co na tym etapie powinniście wiedzieć, aby ta choroba nie pokrzyżowała wam planów. Dowiedz się, jak przygotować się do ciąży oraz czego można się spodziewać w tym czasie. Nie daj się zaskoczyć cukrzycy i sprawdź, jak ją okiełznać, aby nie komplikowała sytuacji.

Zestaw do pomiaru poziomu glukozy we krwi zawiera: Glukometr ABRA SMART
Produkt, który może Cię zainteresować: ABRA SMART
...
Ciąża to etap, do którego należy się przygotować. Jeśli borykasz się z cukrzycą, to proces ten powinien nastąpić znacznie wcześniej niż standardowo, po zrobieniu badań i pojawieniu się dwóch, upragnionych kresek. Należy przede wszystkim pamiętać, że jeśli chorujesz na cukrzycę, to decyzji o powiększeniu rodziny nie powinno odkładać się w czasie. Długotrwałe leczenie może zwiększać ryzyko niepłodności, a także problem z donoszeniem ciąży.

 

Planowanie ciąży

Kobieta, która ma cukrzycę przedciążową (stwierdzoną przed zajściem w ciążę) powinna udać się do diabetologa i lekarza internisty w celu ustalenia dalszego działania. Aby doszło do zapłodnienia, a ciąża przebiegała prawidłowo należy podjąć działania regulujące poziom cukru już ok. pół roku wcześniej. Nieodpowiednie stężenie glukozy może wywołać powikłania, zarówno u matki, jak i dziecka. Zwiększa się wtedy ryzyko przedwczesnego porodu, poronienia, śmierci wewnątrzmacicznej, a także szereg innych, groźnych komplikacji. Dlatego też tak ważne jest, aby pacjentka potrafiła samodzielnie kontrolować poziom stanu glikemii w sposób, który pozwoli uniknąć jej hipoglikemii i hiperglikemii. Aby tego uniknąć w szczególny sposób musi skupić się w tym okresie na nawykach żywieniowych, eliminacji stresu i umiarkowanej aktywności fizycznej. Aby ciąża nie była obarczona ryzykiem, u pacjentek stosuje się tabletki antykoncepcyjne, aby niemożliwe było zajście w ciążę w momencie nieuregulowanego poziomu cukru. Po wyrównaniu glukozy można odstawić środki hormonalne, wdrożyć odpowiednią suplementację i wykonać podstawowe badania diagnostyczne (badanie moczu, krwi, dna oka, pomiar ciśnienia).

Glukometr ABRA
Produkt, który może Cię zainteresować: ABRA
...

Ciąża u kobiety chorej na cukrzycę

Warto pamiętać, że ciąża osób chorych na cukrzycę będzie ciążą podwyższonego ryzyka. Dlatego też każda kobieta powinna być pod opieką diabetologa, jak również poradni dla ciężarnych z cukrzycą. Zarówno na etapie planowania, jak i będąc już w ciąży priorytetem każdej kobiety chorującej na cukrzycę powinna być obserwacja i dążenie do wyrównywania poziomu cukru we krwi. Należy również pamiętać, że cukrzycowy problem dotyczy nie tylko kobiet ze zdiagnozowaną cukrzycą.

Bobo-test - strumieniowy test ciążowy
Produkt, który może Cię zainteresować: Bobo-test – strumieniowy test ciążowy
Bobo-test strumieniowy jest szybkim i prostym w użyciu testem ciążowym do Bobo-test strumieniowy został zaprojektowany tak, aby wykrywać nawet niewielkie ilości hormonu ci Wyrób do diagnostyki in vitro. Tylko do użytku zewnętrznego. Wyr PRZECZYTAJ UWAŻNIE INSTRUKCJĘ UŻYCIA PRZED ROZPOCZĘCIEM BADANIA Jeżeli masz jakieś pytania Nie otwieraj foliowej torebki testu, jeżeli nie jesteś gotowa do przeprowadzenia testu. Nie Test przechowuj w szczelnym opakowaniu w temperaturze pokojowej: 3-30°C Przechowuj test z Po wykonaniu testu nie należy podejmować żadnych działań o charakterze medycznym bez uprzedniej konsultacji Zawartość opakowania: 1 test instrukcja użycia ...
Ta choroba może również ujawnić się u kobiet, które wcześniej nawet nie podejrzewały, że na nią chorują. Podczas pierwszej wizyty lekarskiej z pewnością zostanie wykonane badanie, które określi poziom glukozy we krwi – jeśli poziom jest wyższy niż 125 mg/dl oznacza to cukrzycę. Jednak bez obaw! Przyczyną takiej sytuacji są zmiany zachodzące w organizmie kobiety, dlatego też zaleca się wtedy odpowiednią dietę, umiarkowane ćwiczenia sportowe, picie dużej ilości wody i jeśli to konieczne – zastrzyki insulinowe.