Fakty i mity o nadciśnieniu tętniczym

Fakty i mity o nadciśnieniu tętniczym

 

Na nadciśnienie tętnicze choruje ponad 8 mln Polaków. Co niepokojące aż 33% osób nie wie o swojej chorobie. Według WHO właśnie nadciśnienie stanowi główną przyczynę zgonów na świecie, a z badań organizacji wynika, że do 2025 r. liczba chorych na świecie wzrośnie prawie dwukrotnie. W związku z poważnym ryzykiem i dużą zachorowalnością powstało wokół nadciśnienia tętniczego wiele mitów. Dzisiaj rozwiejemy je raz na zawsze. Poznaj fakty i mity o nadciśnieniu!

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic ProAfib
Ciśnieniomierz DiagnosticPro Afib Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na Osoby z migotaniem przedsionków narażone są pięciokrotnie bardziej na ryzyko udaru w porównaniu Wczesna diagnoza migotania przedsionków i odpowiednie leczenie znacząco redukują ryzyko udaru. Ciśnieniomierz Diagnostic PRO Urządzenie jest przeznaczone do samodzielnego wykonywania pomiarów ciśnienia krwi w warunkach domowych. W celu Wykrywa migotanie przedsionków - wczesna diagnoza migotania przedsionków redukuje ryzyko udaru Innowacyjna Sygnalizuje błędnie założony mankiet i ruch ciała podczas pomiaru –  te dwa wska W zestawie uniwersalny mankiet na ramię , rozmiar 22-42 cm Zasilacz w zestawie...
 

  1. Nadciśnienie nie jest groźne – MIT

Zwolennicy tego twierdzenia mówią, że przecież na nadciśnienie nikt jeszcze nie umarł. Wysokie ciśnienie nie zabija, jednak jest bezpośrednią przyczyną powstawania wielu chorób, które prowadzą do śmierci. Wysokie ciśnienie utrzymujące się latami prowadzi do udaru mózgu i zawału serca.

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-400 IHB
DM-400 IHB ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu ...
  1. Nadciśnienie tętnicze jest dziedziczne – FAKT

Badania dowodzą, że nadciśnienie tętnicze występuje częściej u osób, których rodzice również mieli nadciśnienie niż u dzieci, których rodzice nie cierpieli na tę przypadłość. Nie zmienia to również faktu, że oprócz czynników dziedzicznych istnieją również czynniki środowiskowe takie jak: zła dieta, stres, mało aktywny tryb życia, czy palenie papierosów, które powodują powstawanie nadciśnienia tętniczego.

 

  1. Nie mam nadciśnienia, bo dobrze się czuję – MIT

Nadciśnienie tętnicze przebiega bezobjawowo. Tylko regularne badanie pomiaru ciśnienia może wykryć chorobę. Wiele osób nie wie o swojej chorobie, a bez odpowiedniego leczenia i zmiany nawyków nie są w stanie zatrzymać postępujących skutków prowadzących do uszkodzenia narządów i naczyń krwionośnych.

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-600 IHB
Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu Funkcje ciśnieniomierza:...
  1. Nadciśnienie tętnicze to choroba ludzi w każdym wieku – FAKT

To nie prawda, że nadciśnienie tętnicze występuje tylko u starszych osób. Obecnie, również dzieci podczas badań profilaktycznych mają sprawdzane ciśnienie tętnicze. Coraz częściej nieprawidłowy styl życia sprawia, że to schorzenie dotyczy coraz młodszych osób. A częstsze rozpoznanie go u osób starszych związane jest z tym, że częściej chodzą do specjalistów.

 

  1. Nadciśnienie częściej wykrywane jest u osób otyłych – MIT

Osoby z nadwagą i osoby otyłe cierpią na nadciśnienie tętnicze. Nie oznacza to jednak, że osoby szczupłe nie zachorują. Nadciśnienie tętnicze ma wiele przyczyn- dieta jest jedną z nich. Jednak równie dużą rolę odgrywa stres, mało aktywny tryb życia, palenie papierosów czy brak snu – te czynniki także przyczyniają się do wzrostu ciśnienia powodującego ostatecznie nadciśnienie tętnicze.

 

  1. Nadciśnienia nie da się wyleczyć – FAKT

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-500 IHB
Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu 3-liniowy wy Pomiar dokonywany jednym przyciskiem Dokonuje pomiaru przy nieregularnym pulsie IHB Wskaźnik Zapamiętuje 120 pomiarów dla 2 użytkowników Uniwersalny mankiet M/L Możliwość pracy z dedykowanym przez wytwórcę zasilaczem sieciowym Obudowa ze schowkiem na Gwarancja 5 lat ZASTOSOWANIE URZĄDZENIA Ciśnieniomierz DM-500 IHB przeznaczony jest do Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj si ...
Niestety osoby, u których wykryto nadciśnienie tętnicze muszą zdać sobie sprawę, że nie da się go wyleczyć jednorazową terapią. Aby zmniejszyć ciśnienie lekarz może zaproponować środki farmakologiczne. Aby ciśnienie unormować należy również pamiętać o zmianie diety i stylu życia. O ile dawkę leków będzie można zmniejszyć, o tyle zdrowy styl życia należy zachować do końca życia.