3 domowe zabiegi dla cery trądzikowej

3 domowe zabiegi dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa jest bardzo problematyczna i wymagająca, co sprawia, że ciężko pozbyć się zmian skórnych i nie wywoływać stanów zapalnych. Ma na nią wpływ wiele czynników, dlatego jest tak trudna do okiełznania. Istnieją jednak domowe sposoby, które skutecznie mogą pomóc ci w tej nierównej walce.

Zacznij działać!

Trądzik sam nie zniknie. Pryszcze, zaskórniki i inne zmiany skórne nierzadko są ciężkie do usunięcia. Aby się z nim uporać potrzeba czasu, cierpliwości i systematyczności. Niezależnie od tego, czy jesteś już po konsultacji ze specjalistą bądź dopiero się na nią wybierasz, warto mieć na uwadze, że istnieją również domowe sposoby, które skutecznie wspomagają walkę z trądzikiem. To głównie zabiegi naturalne, które są zupełnie bezpieczne dla twojej cery. Nie wahaj się zatem i zadbaj konkretnie o twoją skórę. Problem sam nie zniknie – zawsze należy pamiętać, że trądzik jest chorobą, która bagatelizowana może przynieść nieodwracalne zmiany skórne na całe życie.

Poznaj 3 skuteczne zabiegi dla cery trądzikowej:

  1. Drożdżowy rytuał

Ten sposób stosowany jest od dawna. Mówiły o nim prababki, babcie i mamy. Aby przezwyciężyć trądzik warto wypróbować kuracji drożdżowej. Pierwszym zastosowaniem drożdży piekarniczych jest przygotowanie z nich maseczki. Wystarczy rozgnieść drożdże w niewielkiej ilości ciepłej wody i odstawić na 10 minut. Po tym czasie maseczkę można nakładać na zmiany trądzikowe na 30 minut. Później wystarczy zmyć ją ciepłą wodą. Taki zabieg należy powtarzać co 2-3 dni przez kilka tygodni. Ponadto ciekawostką jest również fakt, że drożdże można przyjmować także w formie pitnej. Wystarczy zalać drożdże piwowarskie zimną wodą, osłodzić i wypić. Aby kuracja była skuteczna należy wypijać jedną szklankę dziennie przez 10 dni. Skuteczność stosowania drożdży zależna jest od wielu czynników m.in. stan cery, ilość zmian skórnych, indywidualne aspekty działania akurat tej metody na daną osobę.

  1. Soda oczyszczona

To kolejny sposób stosowany od wielu pokoleń. Soda oczyszczona skutecznie usunie nadmiar sebum, które zatyka pory i kanały gruczołów łojowych. Dodatkowo, soda zmniejsza rogowacenie skóry i zapewnia jej odpowiednie, wyrównane pH. Maseczka z sody oczyszczonej zapobiega powstawaniu nowych zmian zapalnych. Dlatego jeśli chcesz poprawić kondycję swojej cery wystarczy zmieszać łyżeczkę sody z sokiem z ogórka bądź wodą, tak aby powstała konsystencja pasty. Następnie użyj jej na zmiany skórne i po kilku minutach przemyj ciepłą wodą. Taki zabieg stosowany dwa razy w tygodniu z pewnością poprawi stan cery trądzikowej.

UWAGA: Soda może nadmiernie wysuszać, dlatego pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu.

  1. Miód

Bardzo często dostępny w kuchni, jednak niedoceniany w kwestiach leczenia trądziku. A warto podkreślić, że surowy miód ma bardzo wiele dobrych właściwości, które przywracają skórze doskonałość. Miód działa antybakteryjnie, a także przeciwutleniająco, co sprawia, że zapobiega tworzeniu się uszkodzeń. To również świetny pomocnik w leczeniu potrądzikowych blizn – czyni skórę gładką! Wystarczy nałożyć miód na zmiany skórne, odczekać 15 minut i spłukać letnią wodą. Można także wypróbować mieszanki połowy łyżeczki miodu z łyżeczką cynamonu. Taką pastę stosować także na zmiany skórne na ok. 10 minut i później spłukać wodą. Miód to niebywały pomocnik cery trądzikowej!