8 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi.

8 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi.

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z głównych powodów zgonów na świecie. W naszym kraju już co 3 Polak ma z nim problemy. Te niepokojące dane są udręką dla lekarzy – wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niefarmakologiczne metody skutecznie wspierają działanie leków, a niektóre nawet umożliwiają ich odstawienie. Poznaj 8 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia!

 Większość z nas wie, że idealne ciśnienie krwi wynosi 120/80 mm Hg. O wysokim ciśnieniu, które zwiększa ryzyko zawału serca, wylewu, a także chorób nerek mówi się już od 140/90 mm Hg. Niestety, nadciśnienie zwykle nie powoduje żadnych uciążliwych dolegliwości, co sprawia, że osoba chora, która nie bada się regularnie, nie ma szans na wykrycie choroby.

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic ProAfib
Ciśnieniomierz DiagnosticPro Afib Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na Osoby z migotaniem przedsionków narażone są pięciokrotnie bardziej na ryzyko udaru w porównaniu Wczesna diagnoza migotania przedsionków i odpowiednie leczenie znacząco redukują ryzyko udaru. Ciśnieniomierz Diagnostic PRO Urządzenie jest przeznaczone do samodzielnego wykonywania pomiarów ciśnienia krwi w warunkach domowych. W celu Wykrywa migotanie przedsionków - wczesna diagnoza migotania przedsionków redukuje ryzyko udaru Innowacyjna Sygnalizuje błędnie założony mankiet i ruch ciała podczas pomiaru –  te dwa wska W zestawie uniwersalny mankiet na ramię , rozmiar 22-42 cm Zasilacz w zestawie...

Oto 8 naturalnych sposobów, jak je obniżyć:

 

1. Spaceruj 30 minut dziennie

 Codzienna aktywności fizyczna umożliwi Ci skutecznie obniżyć ciśnienie. Dzięki temu wzmocnisz serce, które sprawniej będzie pompowało krew, a co za tym idzie szybciej dotleni komórki w organizmie.

 

2. Ogranicz sól

 Osoby mające nadciśnienie powinny pamiętać, aby spożywać maksymalnie pół łyżeczki soli dziennie. Warto podkreślić, że mnóstwo soli znajduje się w żywności przetworzonej (dania gotowe, wędliny, konserwy), których osoby z nadciśnieniem powinny unikać.

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-400 IHB
DM-400 IHB ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu ...

3. Zrezygnuj z używek

Palenie papierosów, picie alkoholu i kawy znacznie podnosi ciśnienie krwi. Nikotyna sprawia, że serce pompuje więcej krwi niż potrzebuje. Alkohol natomiast tylko w niewielkich ilościach (lampka wina, małe piwo) redukuje nadciśnienie. Kawę warto zamienić na jej bezkofeinowy odpowiednik.

 

4. Pij ziołowe herbaty

 Zioła skutecznie obniżają ciśnienie. Warto pić herbatę z: hibiskusa, głogu, dziurawca i lipy. Pijąc 2 razy dziennie takie napary rozszerzysz naczynia krwionośne, co wspomoże pracę serca.

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-600 IHB
Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu Funkcje ciśnieniomierza:...

5. Nie pracuj za dużo!

 Z badań wynika, że osoby, które pracują więcej niż 41 godzin tygodniowo podnoszą ryzyko zachorowania na nadciśnienie nawet o 15%. Pamiętaj, aby nadgodziny nie były Twoją codziennością, a relaks i odpoczynek były Twoim codziennym rytuałem.

 

6. Jedz ryby morskie

 Aby skutecznie obniżyć ciśnienie krwi warto jeść ryby. Wzbogać swoją dietę o: tuńczyka, śledzie, pstrąga, łososia, dorsza, makrelę, sardynki i halibuta. Właśnie te ryby zawierają kwasy omega-3, które rozrzedzają krew, tym samym obniżając ciśnienie.

Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-500 IHB
Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu 3-liniowy wy Pomiar dokonywany jednym przyciskiem Dokonuje pomiaru przy nieregularnym pulsie IHB Wskaźnik Zapamiętuje 120 pomiarów dla 2 użytkowników Uniwersalny mankiet M/L Możliwość pracy z dedykowanym przez wytwórcę zasilaczem sieciowym Obudowa ze schowkiem na Gwarancja 5 lat ZASTOSOWANIE URZĄDZENIA Ciśnieniomierz DM-500 IHB przeznaczony jest do Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj si ...
7. Wzbogać dietę o potas

 Potas obniża ciśnienie, a w codziennej diecie jest go niezwykle mało. Aby zwiększyć ilość dostarczanego potasu, w diecie osoby chorej nie powinno zabraknąć: bananów, pomidorów, brokułów, ziemniaków, groszku, suszonych śliwek czy rodzynek. Warto również pomyśleć o odpowiedniej suplementacji.

8. Miej pod ręką czekoladę!

 Jednak musi to być czekolada gorzka, która zawiera flawonole zapobiegające skurczom naczyń krwionośnych. Aby obniżyć ciśnienie krwi należy codziennie spożywać 60 g gorzkiej czekolady (min. 70% kakao).