8 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi.
11.10.2016

8 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi.

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z głównych powodów zgonów na świecie. W naszym kraju już co 3 Polak ma z nim problemy. Te niepokojące dane są udręką dla lekarzy – wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niefarmakologiczne metody skutecznie wspierają działanie leków, a niektóre nawet umożliwiają ich odstawienie. Poznaj 8 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia!

 Większość z nas wie, że idealne ciśnienie krwi wynosi 120/80 mm Hg. O wysokim ciśnieniu, które zwiększa ryzyko zawału serca, wylewu, a także chorób nerek mówi się już od 140/90 mm Hg. Niestety, nadciśnienie zwykle nie powoduje żadnych uciążliwych dolegliwości, co sprawia, że osoba chora, która nie bada się regularnie, nie ma szans na wykrycie choroby.

Ciśnieniomierz naramienny Diagnostic ProAfib
Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic ProAfib
...

Oto 8 naturalnych sposobów, jak je obniżyć:

 

1. Spaceruj 30 minut dziennie

 Codzienna aktywności fizyczna umożliwi Ci skutecznie obniżyć ciśnienie. Dzięki temu wzmocnisz serce, które sprawniej będzie pompowało krew, a co za tym idzie szybciej dotleni komórki w organizmie.

 

2. Ogranicz sól

 Osoby mające nadciśnienie powinny pamiętać, aby spożywać maksymalnie pół łyżeczki soli dziennie. Warto podkreślić, że mnóstwo soli znajduje się w żywności przetworzonej (dania gotowe, wędliny, konserwy), których osoby z nadciśnieniem powinny unikać.

Ciśnieniomierz Diagnostic DM-400 IHB
Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-400 IHB
...

3. Zrezygnuj z używek

Palenie papierosów, picie alkoholu i kawy znacznie podnosi ciśnienie krwi. Nikotyna sprawia, że serce pompuje więcej krwi niż potrzebuje. Alkohol natomiast tylko w niewielkich ilościach (lampka wina, małe piwo) redukuje nadciśnienie. Kawę warto zamienić na jej bezkofeinowy odpowiednik.

 

4. Pij ziołowe herbaty

 Zioła skutecznie obniżają ciśnienie. Warto pić herbatę z: hibiskusa, głogu, dziurawca i lipy. Pijąc 2 razy dziennie takie napary rozszerzysz naczynia krwionośne, co wspomoże pracę serca.

Ciśnieniomierz Diagnostic DM-600 IHB
Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-600 IHB
Automatyczny naramienny...

5. Nie pracuj za dużo!

 Z badań wynika, że osoby, które pracują więcej niż 41 godzin tygodniowo podnoszą ryzyko zachorowania na nadciśnienie nawet o 15%. Pamiętaj, aby nadgodziny nie były Twoją codziennością, a relaks i odpoczynek były Twoim codziennym rytuałem.

 

6. Jedz ryby morskie

 Aby skutecznie obniżyć ciśnienie krwi warto jeść ryby. Wzbogać swoją dietę o: tuńczyka, śledzie, pstrąga, łososia, dorsza, makrelę, sardynki i halibuta. Właśnie te ryby zawierają kwasy omega-3, które rozrzedzają krew, tym samym obniżając ciśnienie.

Ciśnieniomierz Diagnostic DM-500 IHB
Produkt, który może Cię zainteresować: Ciśnieniomierz Diagnostic DM-500 IHB
Automatyczny naramienny...
7. Wzbogać dietę o potas

 Potas obniża ciśnienie, a w codziennej diecie jest go niezwykle mało. Aby zwiększyć ilość dostarczanego potasu, w diecie osoby chorej nie powinno zabraknąć: bananów, pomidorów, brokułów, ziemniaków, groszku, suszonych śliwek czy rodzynek. Warto również pomyśleć o odpowiedniej suplementacji.

8. Miej pod ręką czekoladę!

 Jednak musi to być czekolada gorzka, która zawiera flawonole zapobiegające skurczom naczyń krwionośnych. Aby obniżyć ciśnienie krwi należy codziennie spożywać 60 g gorzkiej czekolady (min. 70% kakao).

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz