Kosmetyki do twarzy ze złotem – dlaczego warto?

Kosmetyki do twarzy ze złotem – dlaczego warto?

Drogeryjne półki uginają się od kosmetyków, które w swoim składzie zawierają złoto. Ten najrzadziej występujący w przyrodzie, drogocenny pierwiastek od wieków ma pozytywny wpływ na skórę. Jednak czy kosmetyki do twarzy ze złotem faktycznie działają? Jak wpływają na cerę?

Złoto w historii – czemu jest znane od pokoleń?

Złoto w przyrodzie występuje bardzo rzadko, dlatego też od wieków był bardzo drogocennym kruszcem. Od dawna doceniano nie tylko jego blask – już w starożytności znane były jego lecznicze właściwości. Kiedyś okłady ze złota leczyły z wrzodów i grzybicy skóry. Stosowany od wewnątrz zmniejszał potliwość u osób, które miały z nią problemy. Ponadto złoto pielęgnowało nie tylko od zewnątrz, ale również przyczyniało się do poprawy kondycji narządów wewnętrznych. Preparaty ze złotem leczyły z chorób autoimmunologicznych i reumatycznych. Już 2500 lat p.n.e. w Chinach złoto było stosowanym pierwiastkiem, który przywracał zdrowie i kondycję. Czy nadal czerpiemy z tego drogocennego pierwiastka?

Zalety i działanie kosmetyków ze złotem

Złoto stosowane jest również obecnie. Stosowane jest nie tylko dla zdrowia, ale również dla urody. Współczesna kosmetologia wprowadziła czyste cząsteczki złota do kosmetyków, które dają się idealnie rozprowadzić na skórze, co sprawia, że z łatwością przenikają przez jej warstwy. Kosmetyki ze złotem mają wiele zalet – są łatwo przyswajalne i nie powodują reakcji alergicznych. Do tego są w pełni ekologiczne, dlatego z pewnością powinno się na nie zwrócić uwagę. Kosmetyki te potrafią przedostać się nawet do podstawowej warstwy naskórka, przez co dogłębnie odżywiają i nawilżają skórę. Dodatkowo ich główną zaletą jest rozświetlenie cery – sprawdzą się idealnie u osób ze skórą zmęczoną, wiotką i z podkrążonymi oczami. Ponadto potwierdzono, że ich działanie zatrzymujące starzenie się skóry. Kosmetyki ze złotem spłycają powstałe już zmarszczki i napinają cerę. Warto również podkreślić, że złoto działa antybakteryjnie, więc stosowane do skóry problematycznej pomoże odzyskać jej blask. Kosmetyki ze złotem powinny znaleźć się w każdej kobiecej kosmetyczce!

Kosmetyki ze złotem – co warto kupić?

Chcesz kupić kosmetyk ze złotem, ale właściwie nie wiesz, od czego zacząć? Przede wszystkim przyjrzyj się twojej skórze. Jeśli jest zmęczona, wiotka i widać na niej oznaki starzenia się, zdecyduj się na krem do twarzy. Dzięki temu kosmetykowi cera będzie nawilżona i odżywiona, a zmarszczki ulegną spłyceniu. Takie działania warto również wspomóc kremem bądź żelem pod oczy. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Jeśli twoja skóra przetłuszcza się i ma skłonności do zmian skórnych, to warto skusić się na żel i tonik ze złotem. Właściwości antyalergiczne zneutralizują pH skóry, zminimalizują wydzielanie sebum i dogłębnie ją oczyszczą. Jeśli jednak twoja skóra potrzebuje wyjątkowego traktowania zdecyduj się na maskę ze złotem. To prawdziwy hit na rynku, który zdominował nie tylko salony kosmetyczne. Poznaj działanie kosmetyków ze złotem i ciesz się piękną skórą!