Nietolerancja glutenu – czy dotyczy również ciebie? 7 symptomów

Nietolerancja glutenu – czy dotyczy również ciebie? 7 symptomów

Gluten w ostatnim czasie został okrzyknięty winowajcą wielu chorób. Ludzie szaleją za produktami bezglutenowymi, celebryci zachęcają do diety z wyłączeniem produktów glutenowych. Czy nietolerancja glutenu rzeczywiście jest taka groźna? Jakie objawy występują u chorych?

Produkt, który może Cię zainteresować: Prywatne: AlergenFood
Dlaczego warto wykonać badanie na nietolerancję pokarmową testem AlergenFood90? ...

Nietolerancja na gluten – czyli właściwie co?

Nietolerancja na gluten czyli na białko znajdujące się w zbożach takich jak pszenica, jęczmień czy żyto występuje u 10 proc. osób na całym świecie. Patrząc na uginające się od produktów bezglutenowych półki sklepowe można rzec, że dosyć dziwne zjawisko opanowało świat. Przy tak niewielkiej (stosunkowo) liczbie chorych można domniemać, że gluten robi wokół siebie wiele hałasu zupełnie niepotrzebnie. Jednak nietolerancja na gluten istnieje i istnieje całkiem realna szansa, że dotyczy również ciebie. Wtedy jedynym sposobem leczenia jest dieta bezglutenowa. Warto jednak podkreślić, że nietolerancja na gluten może być czasowa i mija po zregenerowaniu śluzówki jelita. Nietolerancja glutenu może wynikać z jakości dzisiejszego zboża. Weźmy np. pszenicę, kiedyś było to zboże, które dziś praktycznie go nie przypomina – modyfikacja genetyczna jest tak daleko posunięta, że produkowana obecnie pszenica nie jest w stanie poradzić sobie bez sztucznych nawozów i wielu innych, szkodliwych substancji. Nietolerancja glutenu może prowadzić do wielu niebezpiecznych skutków. Jednym z nich są stany zapalne, które wywołują większość chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Innym natomiast choroba trzewna zwana celiakią.

Produkt, który może Cię zainteresować: Prywatne: HemoActive – profilaktyka chorób jelita grubego
DLACZEGO WARTO PRZEPROWADZIĆ TEST NA KREW UTAJONĄ W KALE? Choroby układu pokarmowego Wykonanie testu HemoActive nie wymaga stosowania specjalnej diety ani zbierania kału. Aby go przeprowadzi Interpretacja wyniku: Jeśli jest obecna krew w kale, w ciągu 2 minut test Każde opakowanie zawiera 5 bibułek testowych w szczelnym opakowaniu, proszek kontrolny w foliowym Test HemoActive nie zastępuje porady lekarskiej i regularnych badań lekarskich. Może on wskazać potrzebę przeprowadzenia OSTRZEŻENIE: unikać zanieczyszczenia skóry i oczu zawartości saszetki z proszkiem kontrolnym. Je...
7 objawów nietolerancji glutenu:

  1. Problemy z trawieniem – bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, zaparcia, mdłości
  2. Przewlekłe zmęczenie i osłabienie po spożyciu posiłku
  3. Migreny i bóle głowy
  4. Stany zapalne, bóle stawów, obrzęki
  5. Zaburzenia hormonalne – zapalenie tarczycy, PMS, PCOS, niepłodność idiopatyczna
  6. Łuszczyca, reumatyzm, stwardnienie rozsiane
  7. Problemy z nastrojem – depresja, ADHD, lęki
Produkt, który może Cię zainteresować: Prywatne: HelicobacterPylori – zakażenia układu pokarmowego
Co to jest H. pylori? Helicobacter pylori (H. pylori) jest bakterią przypominającą kształtem Jaki jest sposób działania testu? HelicobacterPylori Test Diago-HP ma na celu wykazanie Co należy zrobić w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku badania? Test ma za zadanie tylko Jak długo należy czekać, aby odczytać wynik? Wynik musi być odczytany dokładnie Należy pamiętać, że wykonanie testu HelicobacterPylori jest jedynie wstępnym etapem diagnostyki schorzeń układu Interpretacja wyniku testu: Wynik testu pozytywny – oznacza to, że w próbce krwi są obecne Wynik testu negatywny –  oznacza to, że w próbce krwi nie są obecne specyficzne przeciwciała anty Nie należy odczytywać wyniku testu po upływie 15 minut ponieważ w teście nadal zachodz Zawartość opakowania testu : płytka testową i pipeta fiolka roztworu testuj jałowa igła automatyczna do nakłucia palca wacik nasączony alkoholem...
Jak upewnić się, czy mam nietolerancję glutenu?

Aby sprawdzić, czy faktycznie nietolerancja glutenu dotyczy również ciebie warto wykonać specjalistyczną diagnostykę. Jednak zanim się na nią zdecydujesz możesz spróbować sprawdzić, czy faktycznie masz do czynienia z nietolerancją glutenu. Wystarczy zrobić test i np. przez miesiąc nie spożywać produktów glutenowych. Zobaczysz reakcję organizmu, a także zaobserwujesz, czy faktycznie twoje zdrowie ulegnie poprawie. Ważne jest, aby nie wykonywać go samodzielnie, tylko pod okiem specjalisty – dieta bezglutenowa może narazić cię na niedobory żywieniowe, dlatego warto robić to pod okiem specjalisty. Jeśli test potwierdzi twoje podejrzenia, udaj się do laboratorium i wykonaj test z krwi, który sprawdzi czy faktycznie gluten wywołuje u ciebie reakcję alergiczną. To bardzo ważne, gdyż w przypadku nietolerancji pokarmowych, w przeciwieństwie do alergii reakcja jest opóźniona. Test będzie podstawą do wdrożenia diety bezglutenowej.